Çocuklara özgü sosyal ağ: Lego Life

0
1067
Lego Life

Çocukların hayal gücünü geliştirmesi bakımında en yararlı oyuncaklardan olan Lego, oyuncak sektörünün yanında farklı girişimler yapmada da oldukça başarılı. Legoland gibi merkezlerin yanında sinemaya da atılan Lego bu alanlarda da büyük ilgi görmüştü. Lego şimdi de sosyal ağ işine giriyor.

Lego Life isimli bu yeni sosyal ağ uygulaması, 13 yaş altı çocuklar için tasarlanmış. Çocukların Lego ile yaptıklarının fotoğraflarını paylaşmalarını sağlayan uygulama, Instagram benzeri bir konsepte sahip diyebiliriz. Kullanıcıların birbirini takip edip paylaşılan fotoğraflara beğeni ve yorum bırakabildiği Lego Life, Lego karakterlerinden oluşan özgün emojilere de sahip.

Çocukların Legolarla yaptıklarını paylaşmak için geniş katılımlı mecralarda bulunması yerine onlara güvenli bir ağ oluşturmayı hedefleyen Lego, uygulamanın geliştirmesinde UNICEF ile birlikte çalışmış. Uygulamaya kayıt olmak isteyen çocukların, ebeveynlerinin e-posta adresleri ile bir Lego Kimliği oluşturmaları gerekiyor. Ayrıca güvenlik gereği, çocukların gerçek isimleri yerine uygulama tarafından belirlenen rastgele isimler kullanılacak.

Şimdilik yalnızca  Birleşik Krallık, Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, Danimarka, Avusturya ve İsviçre için kullanıma sunulan Lego Life; hem Android hem de iOS platformları için ücretsiz olarak indirilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here