Dijital çağ, dijital öğrenme

0
724

Her şeyin dijitalleştiği bir çağda yaşıyoruz. İnternet ve teknoloji hayatımızın hemen her yerinde bizimle birlikte. Yaptığımız işleri kolaylaştırıp hızlandıran dijital dünya elbette eğitimde de karşımıza çıkıyor. Eğitim içerikleri her an her yerde ulaşabilmek önemli bir kolaylık olarak öğrencilerin yardımına koşuyor.

Okulistik internet üzerinden eğitim faaliyeti yürütmeyi sağlayan bir programdır. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen sistem ilkokul ve ortaokul dönemi olan 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrencileri kapsıyor. Milli Eğitim Bakanlığının dağıttığı ortak ders kitaplarının konu ağacına uygun olarak geliştirdiği içerikleri ile öğrencilere canlandırmalı konu anlatımları yapan Okulistik, aynı zamanda bu anlatımları pekiştirmek için çalışma kağıtları, soru çözümü videoları, konu testleri, öğrenme alanlarına uygun eğitsel oyunlar ve elektronik kitaplar gibi içerikler de sunuyor.

Dijital öğrenme hem görsel eğitim materyalleri ile hemde hazırladığı testler ve sınavlar ile öğrencilerin dersleri daha iyi kavramasına yardımcı oluyor. Birçok kitabı yanında taşımaktansa yalnızca uygulama ile tüm eğitim içeriklerine ulaşmak eğitimi daha ileri seviyelere taşıyacaktır. Dijital öğrenme sistemlerinden faydalanmak için https://www.okulistik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here