En çok kazanan Youtuberlar (2016)

0
1814

Youtube yıldızlarının ne kadar kazançlar elde ettiği sürekli konuşulan bir konu. Forbes dergisinin yayınladığı 2016’nın en çok kazanan Youtuberları listesindeki rakamları görünce, konuşmaya daha da devam edeceğiz gibi duruyor.

Ayrıca dikkatini çekebilir: 2016’nın en popüler Youtube videoları

Youtube’un en popüler isimlerinden ve ilk oyun kanallarından olan PewDiePie (Felix Kjellberg), geçen sene olduğu gibi bu yıl da listenin başını çekiyor. İkinci sıradaki kanalın neredeyse iki katı gelir elde eden PewDiePie’ın 2016 kazancı 15 milyon $. Hemen ardından gelen isim ise 8 milyon $ ile  Roman Atwood. Üçüncü sırada ise 7.5 milyon dolar kazanç ile Lily Singh yer alıyor.

2016’nın En Çok Kazanan Youtuberları

1
PewDiePie

PewDiePie – 15 milyon dolar

Oyun videoları denince akla ilk gelen isimlerden birisi olan dünyaca ünlü Youtube yıldızı PewDiePie’ın gelirleri zaten sürekli konuşulan bir mevzu. Geçtiğimiz yıl da en çok kazananlar listesinin başında yer alan PewDiePie, gelirini 3 milyon $ arttırmış bu yıl. Ayrıca, yazdığı This Book Loves You isimli bir kitabı da 110 binden fazla dağıtılan PewDiePie’ın 50 milyon abonesi var.

2
Roman Atwood

Roman Atwood – 8 milyon dolar

Roman Atwood, ailesi ile birlikte oldukça sevimli vloglar çeken bir Youtuber. Ayrıca şaka videoları ile de ünlenen Atwood, Prank kanallarının yayılmasının temel aktörlerinden de diyebiliriz. Oldukça güzel gelirler elde eden Roman Atwood’un 10 milyon abonesi var.

3
SuperWoman

Lily Singh – 7.5 milyon dolar

Aynı zamanda rap müzik ile de uğraşan Lily Singh, hazırladığı komedi içerikli mini skeçler ile ünlü oldu diyebiliriz. Bunlarında yanında taklitler ve şakalar da yapan kanalın 10 milyon abonesi var

4
Smosh

Smosh – 7 milyon dolar

Smosh kanalının adını duymamış olsanız bile videolarına denk gelmiş olma ihtimaliniz yüksek. Oyunları gerçek hayata uyarladıkları videolarla ünlenen üçlü, oldukça kaliteli videolar çekiyor diyebiliriz. Kanalın şu anda 22 milyon abonesi var.

5
RosannaPansino

Rosanna Pansino – 6 milyon dolar

Rosanna ilginç ve seviml yiyecekler yapan bir kanala sahip. Kendisi de oldukça sempati biri olunca haliyle ilgi görmesi de kaçınılmaz oluyor. Şuan da 7 milyon takipçisi var.

6
Tyler Oakley

Tyler Oakley – 6 milyon dolar

7
Markiplier

Markiplier – 5.5 milyon dolar

8
German Germendia

German Garmendia – 5.5 milyon dolar

9
Rhett and Link

Rhett and Link – 5 milyon dolar

 

10
Colleen Ballinger

Colleen Ballinger – 5 milyon dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here