Ernst & Young, “Girişimcilik fark yaratır”

0
697
ey türkiye

Girişimcilik; sıradan olmamak, üretmek, fayda sağlamak özetle değer yaratmaktır. Son yıllarda ülkemizde de sıkça söz edilir hale geldi “girişimcilik” kelimesi. Ürettikleri ile değer yaratmayı hedefleyen insanlardır girişimciler. Yalnızca ticari kaygı güderek gerçekleştirilmez. Sıradandan uzak bir şekilde fark yaratır girişimci.

Kelime anlamı olarak bakacak olursa girişimci; mal ve hizmet üretimi yapmak gayesiyle üretim unsurlarını en kazançlı koşullar altında bir araya getirip yeni değerlere dönüştüren kişiye denir. Girişimci risk alarak işe atılır ve gelir elde etmenin yanında ekonomik bir değer de üretir.

Geçmişi, 19 yüzyılın başlarına değin uzanan Ernst & Young, 140 ülkede 200 binden fazla çalışanı ile oldukça büyük ve köklü bir firma. Hızla yükselen girişimcilik ekosisteminin de önemli parçalarından olan EY Türkiye, 30 yılı aşkın süredir girişimcilerle birlikte çalışıyor. Bağımsız denetim, danışmanlık, kurumsal finansman ve vergi alanlarında hizmetler üreten firma, aynı zamanda girişimciler için de çeşitli programlar ve yarışmalar da düzenliyor.

EY Türkiye, her yıl, 50 ülkede 140’ı aşkın kentte düzenlediği Yılın Girişimcisi Yarışması ile ekosistemde önemli bir role sahip. Yerel bazda yapılan seçimle her ülkede ayrı ayrı yılın girişimcisi seçildikten sonra, ülke birincileri Monte Carlo’da bir araya geliyor ve EY Dünya Yılın Girişimcisi seçiliyor.

Girişimciler için danışmanlık ve rehberlik hizmetleri veren firma aynı zamanda, EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı ile de iş kurmuş ve bu işi büyütmeyi hedefleyen azimli ve tutkulu kadın girişimcilere destek olmaya çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here