Facebook “Harika bir yıldı” İçin Özür Diledi

0
734

Facebook‘un yeni yıl için tüm kullanıcılarına sunduğu, 2014’te çekildiğimiz fotoğrafları ve popüler durumları içeren “Harika bir yıldı” uygulaması kısa süre içerisinde oldukça popüler oldu. Albümlerinizin içerisinden rastgele seçilen fotoğrafların yer aldığı uygulamada içerik kullanıcıların onay vermesi ile paylaşılabiliyordu. Ancak burada kullanılan fotoğraflar kimilerinin canını sıktı.

Web tasarımcı Eric Meyer, ‘Harika bir yıldı, bunun bir parçası olduğun için teşekkürler‘ sloganı altında paylaşılan fotoğrafların arasında ölen kızının görüntülerini fark etti ve kaleme aldığı blog yazısında Facebook’u düşüncesizlikle suçladı. Facebook’un bunu kasıtlı yapmadığının farkında olduğunu belirten Meyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Facebook geride kalan yılımızın ne kadar harika olduğunu hatırlatmaya çalışırken partilerde veya tekne gezilerinde çekilen selfie’leri bir araya getirmeye çalışıyor. Ancak sevdiklerini kaybeden, hastanede uzun günler geçiren, boşanan veya işini kaybeden de sayısız insan var”.

Bir yılın özeti özelliğinin geliştiriceleri arasında bulunan Jonathan Gheller, Meyer’i haklı bulduğunu belirterek özür diledi. Her ne kadar uygulama çok sevilse de böyle durumlarında olabileceğini belirterek, gelecek yıl daha iyisini yapacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here