Facebook, radyo benzeri canlı ses akışı özelliği getiriyor

0
994

Görüntülü canlı yayın özelliğinde beklediği ilgiyi fazlasıyla yaklayan Facebook, yakın bir dönemde radyoya benzer bir canlı ses akışı özelliğini hayata geçirecek.

Facebook, internet hızının sıkıntılı olduğu bölgelerde canlı yayınların izlenememesi ve buralardan gelen geri bildirimler neticesinde, yalnızca ses yayını yapan bir sistemi hayata geçirecek. İlk olarak BBC World Service, Harper Collins, Adam Grant ve Britt Bennett tarafından test olarak kullanılmaya başlayan Facebook radyo yayını, 2017 içerisinde tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacak.

Facebook canlı ses yayını

Facebook canlı ses yayını özelliği, Android ve iOS işletim sistemlerinde farklılık gösterecek. Yapılan açıklamaya göre; Android işletim sistemli cihazlarda Facebook’tan çıkılsa dahi yayın dinlenebilecekken, iOS işletim sistemli cihazlarda yayının devam edebilmesi için Facebook’un açık kalması gerekecek.

Sosyal medyanın hayatımızda önemli bir pay edindiği şu günlerde radyo yayını ilgiyi kaybetmiş olsa da radyo kültürü hala sevilen ve kemik kitlesi ile ilgi gören bir yöntem. Bu sistemle radyo yayınlarının yeniden gündem olması, sosyal medya üzerinde radyo yayını yapan yeni fenomenlerimizin ortaya çıkması da muhtemel öngörülerden denebilir. Radyo dinlemeyi hala seven biri olarak heyecan verici bulduğum bu gelişmeyi merakla takip ediyor olacağım. Canlı yayınlar üzerinde iyi bir başarı elde eden Facebook’un yeni sisteminde de aynı ilgiyi görüp görmeyeceğini birlikte takip edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here