İnternette Geçirdiğiniz Vakiti Nakite Çevirin!

16
1589

Çoğu kez “İnternetten Para Kazanma Taktikleri” isimli veya buna benzer kitap satan,ders veren sitelere rastlamışsınızdır.Evet internetten para kazanmak mümkün ama bunun için o kitaplara veya derslere ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum.Aslında basit bir siteniz varsa ve belli bir hitinizde varsa ordanda adsense,adhood,adtech vs reklamları ile para kazanabilirsiniz.Bu yazıda bunlardan değilde daha farklı birkaç siteden bahsedeceğim.Bu sitelerden de para kazanabilirsiniz tabi biraz uğraşarak.Şimdi siteleri anlatmaya başlıyım.

 

İlk sitemiz “Vidyoda”

Vidyoda daha çok film-dizi veya video sitelerini ilgilendiriyor.Sitenize ekleyeceğiniz videoları vidyoda playerı ile eklediğinizde, vidyoların içinde çıkan reklamlardan para kazanabiliyorsunuz.

Nasıl Çalışıyor?

Vidyoda ‘ya başvurunuz editörler tarafından onaylandıktan sonra üyeliğiniz açılıyor.Üyeliğiniz onaylandığında size bir mail yolluyorlar ve bu mailde playerı sitenize nasıl ekleyeceksiniz anlatıyorlar.

Vidyoda gelir modelleri;
CPV (izleme başına)
CPM (gösterim başına)
CPC (klik başına)
CPA (satış veya üyelik başına)

Daha fazla ayrıntıyı sitesinde bulabilirsiniz. ( www.vidyoda.com )

İkinci sitemiz “Metacafe”

Çok iyi videolar mı çekiyorsunuz? Çektiğiniz videoların birçok kişi tarafından izleneceğini mi düşünüyorsunuz?

O zaman bu yeteneğinizden para kazanın derim.

Metacafe!nin “producer rewards” yani video oluşturucusunu ödüllendirme sistemi sayesinde bunu yapabilirsiniz.

Metacafe yüklediğiniz videonuza 1000 gösterim başına 5$ veriyor.Ödeme alabilmeniz için 100$  ınız olması gerekiyor. Yani videonuzun 20.000 gösterimi olması gerekiyor.Metacafe’ye günde milyonlarca insanın girdiğini düşünürsek pekte imkansız değil.Ayrıca videonuzu izleyen kişilerin verdikleri puanlarla videonuz daha üst sayfalarada çıkabiliyor.

Tabiki Metacafe’nin de bazı şartları var. Öncelikle video tamamen size ait bir video olacak.+18 içerikli olmayacak ve 20.000 gösterimi 6 ay içerisinde gerçekleştirecek.

Bu siteden 100.000$ kazananlar dahi var.Eğer sizde iyi video çekiyorsanız hemen üye olup videolarınızı yayınlamaya başlayın derim.

Üyelik ve ayrınılı bilgi için site www.metacafe.com,

 

Üçüncü sitemiz Hotfile

Hotfile bildiğimiz gibi ünlü bir dosya yükleme sitesi.Dünya genelinde dosya yükleme siteleri arasında ilk 100 de bulunuyor.

Hotfile’ye yüklediğiniz dosyalardanda para kazanmanız mümkün.Eğer sitenizde herhangi birşey veya birşeylerin indirme linklerini paylaşıyorsanız, bunu Hotfile ile yaparak para kazanabilirsiniz.

Ücret sistemi şöyle;
Rütbe     5-50 MB         50 – 100 MB          100 – 2000 MB
Copper     $2     $3     $4
Bronze     $3     $5     $7
Silver     $5     $7     $10
Gold     $6     $9     $12
Platinium     $7     $10     $15

Bu ücretler 1000 indirme için geçerlidir.

Hesabınızda 15 TL olduğunda, paypal hesabınıza hemen ödeme yapılıyor.

Ayrıca sizin sitenizden gelen her üyenin kayıt olmasından %5 komisyon , sizin referans linkinizden üye olarak para kazananların ise %20 si kadar kazanabiliyorsunuz.

Bir sitede gördüğüm şu hesaplamayıda verip Hotfile anlatımını bitiriyorum;

“Yani bir video sitesi açsanız ve içine klipler atsanız . 1000 video paylaşsanız , her bir video günde 10 kere indirilse ve her dosyanın boyutu ortalama 50 mb olsa  günde 30 $dolar para kazanabilirsiniz..(Bu en düşük ihtimal tabi ,zamanla seviyeniz yükseldikçe daha çok para kazanacaksınız.)”

Ayrıntılı bilgi ve üyelik için site www.hotfile.com

Şimdilik bu kadar.

Yorumlarınızı eksik etmeyin.

Ömer Faruk  ツ

16 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here