İslami Sosyal Paylaşım Sitesi “SalamWorld”

2
865

500 milyon kullanıcısı olan Facebook’a her geçen gün yeni bir rakip çıkıyor.Birçoğu da pek uzun soluklu olmuyor.Son olarak çıkan Google+ ilk zamanlarında ilgi görmüş olsa bile, son zamanlarda o ilgiyi kaybetti.İslami Facebook olarakta adlandırılan www.salamworld.com’da bu rakiplerden  biri.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve Müslüman iş adamları tarafından finanse edilen site, 2012 yılında deneme yayınlarına başlayacak.Kesin yayına ise yılın ortalarında başlayacağı düşünülüyor.Sitenin teknik çalışmaları ise Hindistan’ın Haydarabad kentine yapılacak.Salam World’ün Facebook’ta olmayan güvenlik özelliklerine sahip olacağı söyleniyor.

Salam World’ün yöneticisi olan Ahmet Azimov, “Facebook, Müslümanlar için güvenli değildi.İslam karşıtlarına özgürlük tanıyor, Müslümanları sınırlıyordu.İnsanların özel bilgileri başkasına satılıyordu.Çifte sıtandartın önüne geçmek için bu çalışmayı başlattık.” dedi.

Facebook’un yaptığı çifte standartları düşünecek olursak, ilgi çekecek bir proje olabilir.Üye sayısı çok fazla olduğu için elbette Facebook üye kazanmaya devam edecektir.Ancak Salam World’ün arkasında iş adamlarının olduğunu da düşünürsek, Facebook’u zorlayacak bir rakip olabilir.Site 2 milyar Müslümanı hedefliyor ve oldukça iddaalı gibi duruyor.

Site şuanda üye alımı yapmıyor, ancak e-mail adresinizi yazıp açıldığında hemen bilgilendirme alabilirsiniz.İnşallah Salam World’de kısa bir ilginin ardından öylece kalmaz.Uzun soluklu bir site olması temenni ediyorum.

Sevgi ile…

Ömer Faruk ツ

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here