Karşınızda Yeni Nesil Google Glass, Project Aura

0
639

Akıllı saatler ve bileklikler gibi gün geçtikçe yaygınlaşan giyilebilir teknoloji dünyasının bir dönem büyük ses getiren ürünü Google Glass yeni versiyonu ile aramıza dönüyor. Piyasa sürüldüğü dönemde tüm ilgiyi üzerine toplayan Google Glass kimi ülkelerde yasaklanma tartışmaları ile gündemde uzun süre yer almıştı ancak yüksek satış fiyatları sebebiyle kullanıcılarla yeterince buluşamamıştı.

Google geçtiğimiz dönem Glass projesinde, Project Aura ismiyle, başında Nest’in CEO’su Tony Fadellin bulunacağı yeni bir ekiple işe devam etme kararı almıştı. Yeni ekibin hazırlayacağı Glass merakla beklenirken geçtiğimiz aylarda patent başvurusunda çizimler ortaya çıkmış ve takipçilerini heyecanlandırmıştı. Sonunda yeni Google Glass Federal Haberleşme Komisyonu (FCC)‘na yapılan patent başvurusu ile gün yüzüne çıktı.

Yeni Google Glass, eski versiyonlara nazaran daha minimal bir tasarıma sahip ve özellikle kıvrılabilme özelliği ile taşıma kolaylığı artacak gibi görünüyor. Yeni versiyonda ekran prizmasının öncesine göre büyüdüğü görülmekte. Aynı zamanda tek taraflı kullanım, gözlüklü kullanıcılar için kolaylık sağlayacak gibi duruyor. Taşıma ve kullanım kolaylıklarının en önemli sebebi Google’ın yeni gözlüğünü kurumsal alana yönelik olarak tasarlaması.

Google tarafından  henüz herhangi bir açıklama yapılmamış dahi olsa FCC’ye yapılan bu başvuru ürünün hazır olduğunun bir göstergesi. Henüz teknik özelliklerinin de ne olduğu konusunda net bir bilgi bulunmamakta. Google’ın yakın zamanda Project Aura ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here