Karşıyaka Espor şubesini açıyor

0
969
KSK Espor

Her geçen gün daha fazla ilgi görmeye başlayan espor’a futbol kulüpleri de kayıtsız kalmıyor. Olimpiyatlara dahi dahili konuşulan ve bir spor dalı olarak görülen espor alanında ilk olarak Beşiktaş ardından da kısa bir süre önce Fenerbahçe ve Galatasaray espor şubelerini açıp takımlarını kurmuştu. Türkiye’de bu alanda şube açan 4 spor kulübü ise Karşıyaka Espor oldu.

Türkiye’nin köklü takımlarından birisi olan İzmirli Karşıyaka, İstanbul takımları dışında bu alana yönelen ilk takım oluşuyla da önemli bir konuma sahip oldu. Bir süredir ön çalışmaları devam eden takımın duyurusu Karşıyaka Spor Kulübü tarafından resmen yapıldı. Henüz çalışmaların tamamlanmayan takım, sponsorluk görüşmelerine devam ediyor. Karşıyaka yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre takım şimdilik yalnızca CS Go ve League of Legends oyunlarında mücadele edecek.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha da büyüyen espor, gelecek vadeden bir dal olarak dikkat çekiyor. Türk sporunun önde gelen köklü takımlarının bu alanda çalışmalar yapıyor olması da oldukça sevindirici. Her ne kadar futbol kulüpleri eski başarısını gösteremese de İzmir Karşıyaka, Altay, Göztepe gibi birçok köklü takıma sahip ve bu takımlar farklı spor dallarında başarılı sonuçlar almakta. Burada dikkat çeken bir başka konu da İzmir’in sporcu yetiştirme yönündeki başarısı. Oldukça geniş sayıda genç oyuncunun yer aldığı spor okullarının yanında espor alanında da İzmir’in gençleri yetiştireceği şimdiden belli olmaya başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here