Pazarlamanın yeni gözdesi: Video Marketing

0
370

Pazarlama ve reklam çalışmaları bir şirketin olmazsa olmazlarından. Son dönemlerde doğrudan reklamlar pek fazla ilgi görmüyor. Doğal reklam olarak adlandırdığımız içerik pazarlaması dijital reklam sektörünün en etkili yöntemlerinden.

İnternet kullanıcıları artık görsel iceriklere yoğunlaşmış durumda. Metin elbette hala önemli içerik kaynaklarından ama özellikle sosyal medya ile görsel içerikler ön plana çıkıyor. Özellikle video içerikler kullanıcının fazlasıyla ilgisini çekiyor. Video içerikler hem kullanıcıya daha iyi ulaşması hem de akılda kalıcılığı ile avantaj sağlıyor. Peki iyi bir video içerik hazırlamak için neler yapmak gerekir?

1) Tanıtılacak ürün / hizmet ve firma hakkında yeterli bilgiye sahip olmak
2) Videonun amacını ve bölümlerini belirlemek
3) Hedef kitleyi doğru seçmek ve iyi tanımak
4) Araştırmalar neticesinde elde edilen verilerle doğru stratejiyi oluşturmak
5) Eğer yapılacaksa, çekimlere özen göstermek
6) Başarılı bir kurgu ve montaj

Başarılı bir video hazırlamak için bu adımları özenle gerçekleştirmek gerekiyor. Ancak özellikle kurumsal film çekimleri için profesyonel yardım almak çoğu zaman şart oluyor. Bu konuda sektörün önemli isimlerinden arasında yer alan Vimark, dikkat çekici işlere imza atıyor. Markanızı tanıtma, markanızın başarı oranını arttırma, hedef kitlenize ulaşılabilirlik oranını arttırma gibi markanların bel kemiği olan etkeleri gerçekleştirmenizi sağlıyor. Vimark; video marketing stratejisi, tanıtım filmleri, event videoları, müşteri hizmet videoları, fayda-uzman videoları ve case videoları alanlarında çözümler sunuyor.

Başarılı bir video marketing için işine hakim, kurumsal firmaları tercih etmek gerekiyor. Bu açıdan Vimark öne çıkan bir video pazarlama ajansı. Vimark’ın başarılı işlerinden birisini de altta paylaşıyorum.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here