WhatsApp mesajları düzeltme ve geri alma özellikleri geliyor

0
1041
whatsap

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun zamandır beklenen ve sürekli söylentileri ortaya çıkan mesajları geri alma ve düzeltme özelliklerini yakında getirmeyi planlıyor. Birçoğumuzun başına gelen yanlış kişiye mesaj atma sık sık yaşanan bir sıkıntı. WhatsApp yeni özelliği ile gönderilen mesajları geri alma olanağı sunuyor. Ancak mesajın okunmamış olması gerekiyor.

Bunun yanında gönderilen mesajı silmeye veya geri almaya gerek kalmadan düzeltebilmeyi sağlıyor. Tabiki bu özellikte de mesajın okunmamış olması gerekiyor.

Bu özelliklerin yanında canlı lokasyon takibi de oldukça dikkat çekici bir özellik. Gruplar içerisindeki kişilerin birbirinin konumunu görebilmelerine olanak sağlayan bu özellik birçok kişinin ihtiyacını gideriyor diyebiliriz. Bu yeniliği Google’ın geçtiğimiz aylarda yayınladığı “Güvenilir Kişiler” uygulamasına da benzetebiliriz. Ancak WhatsApp içinde böyle bir özelliğin olması Google için olumsuz bir hamle denebilir. Canlı lokasyon özelliği güvenlik gereği varsayılanı kapalı olarak geliyor. 1,2 ve 5 dakikalık sürelerle veya sınırsız olarak konum bilgisi paylaşılabiliyor.

Uygulamanın yeni özellikleri, test aşamasının tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılar için sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here