Windows XP’nin Ölüm Tarihi Belli Oldu…

16
1786

Geçtiğimiz hafta Information Week’e röportaj veren Microsoft Windows Ticari Pazarlama Müdürü Rich Reynolds, Windows XP’nin 2014 yılının Nisan ayından önce kullanılabilir işletim sistemleri arasından kaldırılacağını açıkladı. Her ne kadar bireysel kullanıcılar, Windows 7’ye upgrade etmek veya sabırla Windows 8’in çıkış tarihini beklemek için uzun bir zamana sahip olsalar dahi, altyapıları yıllarca Windows XP ve çevresi üzerine kurulu kurumsal firmalar ve kamu kuruluşları için tehlikeli bir dönüm noktası olarak gözüküyor. Bu konuda, en köklü güncelleme, uçak üreticisi Boeing tarafından, 187,000 personele ait bilgisayarların işletim sistemi Windows 7’ye upgrade edilerek gerçekleşti. Reynolds, “Bu değişim önümüzdeki yılda bitmeyebilir” diyor ve ekliyor “Windows 7 geçişi henüz başlamadı. İşletmeler bu konuda çaba gösterirken bir hayli endişeli gözüküyorlar.”

 

Microsoft, toplu güncelleme yapacak işletmeler için, “Springboard Series” adında güncelleme planları sunuyor. Bu plan paketlerle, işletim sistemi güncellemelerinin uygulanması ve planlanmasında kolaylık sağlıyor.

 

 

Haber alıntıdır: Merlininkazani.com

16 YORUMLAR

  1. 2005 te kalma gereksinimleri devam ediyor. Bazı xp kulananlar haklı aslında adamın 512mb ram i varsa vista da kullanamaz xp de parasıda yoktur….

    Böyle yapmamak lazım.

  2. 2005 te kalma gereksinimleri devam ediyor. Bazı xp kulananlar haklı aslında adamın 512mb ram i varsa vista da kullanamaz xp de parasıda yoktur….

    Böyle yapmamak lazım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here