Yoksa Siz Hala İngilizce Bilmiyor Musunuz?

0
402

Bu soruma cevap olarak, eğer gerçekten İngilizce bilmiyorsanız, içten içe bir pişmanlık ile başlayıp öfke ile sonuçlanan bir karşılık vermeniz oldukça olası. Evde, işte, sokakta, herhangi bir ortamda hatta alışveriş yaparken dahi dil bilmenin ne gerekli olduğunu anlamış durumdayım. Geçen yıl o çok beğendiğim, ama üzerinde ne yazdığını anlayamadığım için almaktan vazgeçtiğim tişörtü şuan almadığıma çok pişmanım. Etrafıma yalvaran gözlerle bakarken “burada ne yazıyor. Tercüme eder misiniz?” sorusundan daha kötü ne olabilir ki? İşte o gün İngilizce öğrenmeye karar vermiştim.

Sadece benim değil, toplum olarak genel yanılgımız şu ki, o ana kadar işimize yaramamışsa, ondan sonra da işimize yaramazmış gibi geliyor bilmediğimiz her şey. Oysa dünya büyük ve biz içinde kendimize bir yer edinmeye çalışıyoruz. Okul bittikten sonra artık sadece diplomanın işe yaramaması da bunun en güzel örneklerinden. Özellikle dil öğreniminin öğrencilik çağlarında tamamlanması gerekiyor. Neden mi? Çünkü sonrasında hem dil öğrenme hem de iş bulma sürecinin aynı anda yürümesi sistemi bir miktar yavaşlatıyor. Tabii eğer bunun için geç kalınmışsa da yapılması gereken ilk şey hemen bir dil kursuna kayıt olmak ve İngilizceyi üst seviyede öğrenmek olmalı. Çok yakında İngilizce bilmeyen insana kız dahi vermeyecekler. Ben olsam ben de vermem. Çünkü genel standartlara ve şartlara bakıldığında bir dilin dahi artık yetersiz kaldığını görüyoruz. 

İş ararken en büyük kriterlerden ve seçilme nedenlerinden biri olan İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşanların herhangi bir işe girmeleri ve yükselmeleri çok daha büyük bir ihtimal. Tam da bu doğrultuda iyi bir dil kursunun önemi ortaya çıkıyor.

İstanbul İngilizce kursu aramalarında karşınıza birçok sonuç çıksa da, kendi tecrübe ve deneyimlerime dayanarak WSE’yi bu konuda en üst sıraya yerleştiriyorum. Hem kaliteli eğitim hem de beklenen performansı sunması ile kısa sürede ilerleme yaşamamı sağlayan WSE, geleceğe de artık daha güvenli bir açıdan bakmamı sağlıyor. İş arama ya da değiştirme dönemlerimde rakiplerimden bir adım önde olduğumu bilmenin bana sağladığı güveni hiçbir şeye değişmem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here